środa, 31 grudnia 2014

Wyzwanie na 2015 roki i akcja Nie lubię poniedziałków.

W ostatni dzień 2014 roku nie mam dla was podsumowań, statystyk czy innych podobnych informacji -  pojawią się one 15 stycznia, w dniu urodzin bloga. Dzisiaj prezentuję wam coś całkiem innego.

Noworoczne postanowienia w formie ogólników zupełnie u mnie się nie sprawdzają. Dlatego też w tym roku zupełnie się ich wyzbywam na rzecz konkretów. Zamieniam "więcej się uczyć" na "osiągnąć średnią 5.0 z historii" czy "dbać bardziej o zdrowie" na "nosić czapkę przy wietrznej i mroźnej pogodzie". Tym samym mam też kilka konkretów związanych z postanowieniami czytelniczymi.

Moje wyzwanie na 2015 rok ułożyłam na zasadzie 12 miesięcy - 12 postanowień. Myślę, że nie jest to wygórowana liczba, a zadanie nie będzie trudne. Kolejność postanowień nie ma znaczenia, ważny jest tylko wynik końcowy. 

1. Przeczytać książkę z serii "Gra o Tron" G.R.R Martina
2.  Przeczytać książkę Haruki'ego Murakami'ego
3. Zakupić tomik poezji
4. Przeczytać książkę Philippy Gregory
5. Przeczytać książkę Jane Austen
6. Przeczytać jakiś norweski kryminał
7. Przeczytać część "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego
8. Przeczytać książkę z listy 100 książek BBC  (żaden z wymienionych autorów) 
9. Przeczytać książkę o tematyce wojennej
10. Przeczytać książkę sprzed XX wieku (żaden z wymienionych autorów)
11. Przeczytać książkę Carlosa Ruiza Zafóna
12. Przeczytać książkę Pawła Jasienicy

Na 2015 rok zaplanowałam również cykliczną akcję. Poniedziałek to dla mnie zdecydowanie najgorszy dzień tygodnia, gdy najciężej jest mi sklepić jakiś konstruktywny tekst. Mówiąc krótko - nie lubię poniedziałków. 


Dlatego też na 52 poniedziałki w 2015 roku zaplanowałam akcję "Nie lubię poniedziałków". Z czego będą składały się posty? Każdy będzie rozpoczynał się od grafiki adekwatnej czy też off-topicowej na dany tydzień. Oprócz tego poczęstuje was siedmioma linkami, jako że siedem dni tygodnia - mogą to być artykuły, kanały na YT, blogi, tumblr itp. Nie do każdego trafia to, co udostępniam na fanpage'u bloga, stwierdziłam więc, że może warto podzielić się nimi tutaj. Poza tym, wielokrotnie już żałowałam, że nie brałam udziału w akcji TOP 10 kreatywy. W 2015 roku, gdy akcja od jakiegoś czasu jest już zakończona, może czas to nadrobić. Tematów TOP 10 jest ok. 70, spokojnie więc wybiorę 52 na każdy poniedziałek. Ostatnim, czym będę się chciała z wami podzielić to temat, który zatytułowałam: Kontekstowo do lektury. Na zasadzie luźnych skojarzeń przedstawię wam moje przemyślenia na temat filmów, seriali czy muzyki, w pewien sposób połączone z książkami. 

5 stycznia zapraszam was zatem na pierwszy epizod akcji Nie lubię poniedziałków, a póki co, szczęśliwego Nowego Roku! 

1 komentarz: