piątek, 20 maja 2016

Plany na najdłuższe lenistwo w życiu!

Każda osoba, z którą rozmawiając wyrażając swoje obawy co do matury, kończyła swoje słowa otuchy stwierdzeniem: No i po maturach czekają cię najdłuższe wakacje w życiu! 

Dziś jest mój pierwszy dzień wakacji. Ustne z angielskiego i polskiego poszły mi kolejno na 97% i 100%, a resztą martwić się nie będę przynajmniej do 5 lipca. A późnej, jeśli wszystko dobrze pójdzie, wakacjami będę cieszyć się aż do października. Czy będę wylegiwać się na kanapie? Zdecydowanie nie!
Oto moja lista planów na spędzenie wakacji po maturze. 


 • Pracować - Z pewnością nie wyobrażam sobie spędzania całych dni na leniuchowaniu. Chcę zarobić co nieco na własne wydatki, w szczególności, że będę robić coś, co właściwie nawet lubię.
 • Odwiedzić brata w Niemczech - W zeszłym roku nie było ku temu okazji. Uwielbiam spędzać czas z bratem i jego żoną, a taki wypad pozwoli mi oderwać się na chwilę od mojego codziennego otoczenia.
 • Regularnie ćwiczyć - Podczas wakacji zmniejszę odrobinę mój wysiłek umysłowy, mam więc nadzieję nadrobić to większym niż zawsze wysiłkiem fizycznym. 
 • Codziennie pracować nad blogiem - Pomysły mnożą mi się nieprzerwanie, w roku szkolnym dławił je brak czasu. W wakacje planuję codziennie znaleźć chociaż odrobinę czasu na pracę nad blogiem.
 • Szkolić się w grze na gitarze - To moja ostatnia zajawka, która powoli mnie wciąga (mimo że moje palce płaczą). Mam nadzieję nauczyć się chociaż troszkę grać na tym instrumencie. 
 • Ogarnąć moje notatki z angielskiego - Uwielbiam się uczyć angielskiego, a napływ notatek, które mnie otaczają, zarówno tych już uzupełniony, jak i tych niewypełnionych, jest ogromny. Zamierzam doprowadzić moją skarbnicę wiedzy (czyli segregator) do względnej perfekcji. 
 • Zacząć prowadzić dziennik snów - Myślę, że w wakacje może się to nawet udać, jakoś że planuję mieć z rana zapas czasu na zanotowanie moich pokręconych snów. Moje ulubione to wciąż te rozgrywające się w uniwersum Harry'ego Pottera.
 • Uporządkować pudełko z pamiątkami - Tak naprawdę pamiątki się już tam od dawna nie mieszczą, bo jest tak bardzo zawalone. Być może wizja przeprowadzki na studia skłoni mnie do wyzbycia się sentymentalnego badziewia i pozostawienia pamiątek, które są naprawdę wartościowe.
 • Pojechać na Światowe Dni Młodzieży - Ten podpunkt wciąż stoi dla mnie pod znakiem zapytania, niemniej bardzo chciałabym uczestniczyć w ŚDM, w szczególności, że organizowane są tak blisko.
 • Nadrobić seriale - Chciałabym zobaczyć jakiś serial, którego jeszcze nie oglądałam, a powstrzymywałam się ze względu na obawy, że za bardzo mnie wciągnie (i zamienię się w serialo-zombie, które ogląda po 15 odcinków dziennie zamiast coś robić). True Blod? Supernatural? Walking Dead?
 • Urządzić grilla i piknik, pojechać nad jezioro, na koncert i do wesołego miasteczka, pojechać na rodzinną wycieczkę - Rozrywki typowo wakacyjne
 • Grać w gry komputerowe - Spędzić czas grając w The Sims, Heroes III, serie Harry'ego Pottera czy Dragon Age'a, bez wyrzutów sumienia, że czas marnuję. 

Jakie są wasze plany na wakacje 2016? Jak wspominacie pomaturalne wakacje? Źródło: tumblr.com

3 komentarze:

 1. Gratuluję wyników ustnych matur to po pierwsze. Po drugie życzę realizacji wszystkich zamierzeń. Jestem ciekawa gdzie będziesz pracować. Swoje pomaturalne wakacje wspominam bardzo miło. Mocno wtedy rozwinęłam bloga dużo fajnego się wydarzyło. Jeśli nie podjęłaś jeszcze decyzji odnośnie kierunku studiów zapraszam w czerwcu na bloga. Będzie dużo artykułów dla maturzystów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, na bloga z pewnością zajrzę! ;)

   Usuń
 2. ohoho :D plany widzę dość obszerne. Mam nadzieję, że uda Ci się wszystkie doprowadzić do końca :)

  OdpowiedzUsuń