Image Map
Image Map

czwartek, 12 lipca 2012

LITERATURA. Blask księżyca - Rachel Hawthorne - Opinia


Blask księżyca – Rachel Hawthorne


Autor: Rachel Hawthorne
Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Tytuł oryginału: Moonlight
Seria/cykl wydawniczy: Strażnicy Nocy - tom 1
Wydawnictwo: AMBER
Data wydania: kwiecień 2010
ISBN: 978-83-241-3641-4
Liczba stron: 280

           „Blask księżyca” jest pierwszym tomem rozpoczynającym serię „Strażników Nocy” autorstwa Rachel Hawthorne. Książkę kupiłam w ciemno jakieś dwa lata temu razem z drugim tomem cyklu. Przyznaje się, że nieco się łudziłam, iż powieść okaże się pozytywnie zaskakująca, gdy na rynku mnóstwo podobnych pozycji.

            Rudowłosa Kayla wraca do lasu, w którym zginęli jej rodzice by stawić czoło przeszłości. Na jej drodze stanie wiele osób, a dziewczyna sama będzie musiała osądzić komu można ufać. Bowiem las skrywa tajemnice, a teraźniejszość może okazać się bardziej przerażająca od wydarzeń z dawnych lat.

            Nie ma co ukrywać, że książka jest jedną z rodzaju tych, od których uginają się półki w księgarni. Już po spojrzeniu na opis wydawcy, można domyślić się całego przebiegu akcji. Przewidywalność nie jest cechą dobrej książki. Na nic szukanie tu zaskakujących zwrotów wydarzeń i nieprzewidywalnych ewenementów. Mimo wszystko historia biegnie szybko i nawet przyjemnie się czyta. Postacie, choć nieco potraktowane po łebkach, wzbudzają sympatię. Pamiętajmy także, iż przed nami jeszcze kolejne tomy historii, gdzie będziemy mogli dogłębniej poznawać charaktery drugoplanowe z tej opowieści. Jak już wspomniałam, pomysł jest nieco oklepany, ale książka jest miłą, odprężającą odskocznią od cięższych lektur, dlatego z chęcią do niej wracam.

            Podsumowując, jeśli macie do przeczytania inne, ciekawsze pozycje, nie odkładajcie ich na rzecz tej książki. Dla niektórych może być to kolejna, irytująca historia, jakich wiele, a dla innych, miły i sympatyczny romans paranormalny. Pewne jednak jest, że książka nie porywa i zachwyca, ale ma w sobie coś co mnie do niej przyciąga. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz