niedziela, 30 stycznia 2011

LITERATURA. Złodziej Pioruna - Rick Riordan - Opinia


Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna – Rick Riordan

Zanim przeczytałam książkę, za namową mojej przyjaciółki obejrzałam film. Mitologia grecka, akcja i humor to coś co lubię i zachwycona filmem postanowiłam zakupić książkę.

Tak więc przy najbliższej wyprawie do empiku kupiłam ją razem z paroma innymi powieściami. Wróciłam do domu, obejrzałam, zerknęłam na pierwszą stronę i… odłożyłam na półkę. Chciałam najpierw skończyć Sagę o Ludziach Lodu, choć pozostało mi jeszcze paręnaście tomów do przeczytania. A zielona okładka przyciągała wzrok i kusiła. Łamiąc postawioną sobie obietnicę zaczęłam czytać książkę i nie mogłam się oderwać. Jednak żałowałam, że pierwsze obejrzałam film – przez to co chwila porównywałam z nim książkę. Po mimo różnic podobało mi się i to, i to. Powieść jest bardziej skomplikowana, a autor trzymał się mitów (przykładowo: Persefona nie była w Hadesie podczas lata tak jak w filmie). Postacie są barwne i nie było momentów gdy książka mnie znudziła.
Planuję już zakup pozostałych tomów i mam nadzieję, że będą równie dobre jak pierwsza część. Gorąco polecam wszystkim tym starszym i tym młodszym czytelnikom.

2 komentarze:

  1. Film jakoś szczególnie nie zachwyca, co do książki też mam dziwny dystans;) Chyba nie moje klimaty

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza część filmu nie jest taka starsza, jak druga. ;-; Scenarzyści powinni przeczytać książkę przed pisaniem scenariuszu, ale cóż . Pozdrawiam i zapraszam do mnie : http://recenzje-z-nibylandii.blogspot.com/ Ps. Skąd taki szablon piękny jeśli mogę spytać ? *u*

    OdpowiedzUsuń