niedziela, 26 lutego 2017

10 zadań. Przygotuj się do wiosny!

Kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już za 3 tygodnie, 20/21 marca nastąpi zrównanie dnia z nocą, a my powitamy długo wyczekiwaną po mroźnej zimie, wiosnę. Będziecie topić Marzannę? A może świętować dzień wagarowicza? Ponieważ ja wiosny doczekać się już nie mogę, przygotowałam 10 zadań, które umilą mi czas oczekiwania. A później będę cieszyć się już tylko ciepłem, rozkwitającą przyrodą i słońcem.!

Jedno jest pewne na tym świecie... że nadejdą nowe wiosny. 
 - Lucy Maud Montgomery, Ania z Avonlea

Lipiec 2016. Tęskniąc za słońcem1. Przygotuj swój sprzęt sportowy. Odkurz rower, wyczyść buty do biegania, wyjmij rolki. Już nie mogę doczekać się tegorocznych przejażdżek, w tym roku nie tylko rowerowych bowiem planuję również zakup rolek.
2. Uporządkuj szafę. Schowaj świąteczne swetry, futra i kozaki i zastąp je lekkimi płaszczykami i półbutami.
3. Zrób sobie pedicure. Sezon na odkryte buty  się zbliża. Jeśli nie robisz tego rutynowo, zafunduj swoim stopą małe spa.
4. Przygotuj wiosenne dekoracje. Nic nie ożywia pokoju tak jak świeże kwiaty. Może warto wybrać się na poszukiwanie bazi? Ja nie mogę doczekać się rozkwitu złotego deszczu.
5. Rozwiń się duchowo w okresie Wielkiego Postu, jeśli go obchodzisz. 1 marca to dzień Środy Popielcowej. Może warto przeznaczyć choć odrobinę pozostałego czasu na duchowe przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych?


Lipiec 2016

6. Zrób przegląd swojej apteczki. Po zimowych przeziębieniach może być już nieźle przerzedzona. Wraz z wiosną nastaje również ciężki czas dla alergików, warto więc pamiętać o badaniach profilaktycznych i kontrolach lekarskich.
7. Umyj okna. Punkt sporny dla wielu osób. Promienie słońca wpadające do pokoju motywują mnie by zrobić porządek z oknami po szarej i burej zimie.
8. Spaceruj. Korzystaj z wyczekiwanych uroków przedwiośnia, pierwszych ciepłych dni i wiosennych ulew, pierwszych krokusów, tulipanów i zieleniejącej się trawy.
9. Zrób wiosenne porządki. Nie chodzi tu o szorowanie całego domu od piwnicy  aż po strych. Jeśli utrzymujesz porządek na bieżąco, prawdopodobnie takie zabiegi są zupełnie zbędę. Jeśli jednak jest jakieś miejsce w twoim otoczeniu, które domaga się uporządkowania - zagracony garaż, przepełniona szafa w przedpokoju, półka z płytami dvd - teraz jest na to czas!
10. Zaplanuj i podejmij się prac ogródkowych. Mi w tym roku musi niestety wystarczyć tylko balkon. Nic nie wycisza mnie tak jak drobne zabiegi pielęgnacyjne ogrodu po zimie. 

Oczekujecie nadejścia wiosny? Jakie są wasze plany na pierwsze ciepłe miesiące? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz