środa, 21 sierpnia 2013

ŚBK: Nie tylko nowościami bloger żyje, czyli o ŚBKowych białych krukach.W tym miesiącu Śląscy Blogerzy Książkowi udają się w podróż pełną niespodzianek. W zakamarkach swoich biblioteczek pełnych regałów, odnajdują prawdziwe perełki. Lektury liczące lata, przekazywane przez dziadków i babcie, czy też niesamowite zdobycze z antykwariatów. Tym właśnie raczymy w sierpniu i ukazujemy nasze ŚBKowe białe kruki.
Jestem w posiadaniu egzemplarza książki, która trwa w mojej rodzinie już lata. Przekazywana z dziada pradziada, dostała się i w moje ręce. Jest to lektura zatytułowana „Obrazki Święte Kościoła rzymsko-katolickiego”, wydanie trzecie, z 1901 roku. Przyznaję szczerze, że książka nie jest zachowana tak, jakbym chciała, niestety nie do końca zależało to ode mnie.Książka składa się z opisów uroczystości kościelnych, żywotów kilku wybranych świętych oraz życiorysów niektórych Dostojników kościelnych. Dodatkowo książka wzbogacona jest o ilustracje i możliwość wpisania się do kroniki rodzinnej.

Mam nadzieję, że książka ta pozostanie jeszcze w mojej rodzinie na długo. Wnuki moich wnuków będą kolejno patrzeć na nią z szacunkiem i podziwem, tak jak robię to ja.  

9 komentarzy:

 1. Kronika rodzinna, coś wspaniałego! Ciekawe, czy jest uzupełniona? Może warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest kilka wpisów, a wiele jeszcze się zmieści ;)

   Usuń
 2. O jacie, prawdziwe cudeńko, i że względu ma wiek, i wartość sentymentalną! Ależ ci zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda pięknie! Ta okładka!

  OdpowiedzUsuń
 4. To dopiero prawdziwy antyk! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś wspaniałego! Aż nie mogę się napatrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedz na moje pytania: http://www.czyje.blogspot.com/2013/09/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Może to nie jest specjalnie na temat, ale wybrałem Cię do zabawy Liebster Blog - KLIK!. Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń