Image Map
Image Map

poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Nie lubię poniedziałków #32

Źródło: tumblr,com
Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutajTo już przedostatni poniedziałek przed moim długo planowanym wakacyjnym wyjazdem. Nie mogę się doczekać!















Na początek siedem polecanych linków
2. http://www.happyholic.pl/2015/08/wyluzuj-czyli-jak-w-7-krokach-nabrac.html - Może przydać się osobą, które naprawdę mają problem z przejmowaniem się każdą błahostką ;)
3. http://szkoladam.pl/lumpeks-kopalnia-skarbow-czy-badziewia/ - Nie wpadajmy w lumpeksowe szaleństwo.
4. http://szkoladam.pl/zasada-wdb-czyli-pierwsza-tajemnica-damy/ - Jakie elementy wizerunku czynią z nas damy.
7. http://joemonster.org/art/33106/Skad_wziely_sie_popularne_gesty_ - O gestach, które wykonujemy na co dzień.


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Tym razem przedstawiam wam moje ulubione postacie dziecięce!


1. Ania z Zielonego Wzgórza - Ta książkowa i ta filmowa, w którą wcieliła się Megan Follows

2. Wednesday z "Rodziny Adamsów"
3. Klaus, Wioletka i Słoneczko z "Serii Niefortunnych Zdarzeń"
4. Bobas z "Epoki lodowcowej" 
5. Tarzan
6. Bohaterowie z "Dzieciaków z klasy 402"
7. Hallie Parker/Annie James z "Nie wierzcie bliźniaczkom"
8. Dzieciaki z "Iniemamocnych"
9. Ludwiczek ze "Świata według Ludwiczka"
10. Tomek z "Księżniczki Sissi" 


Kontekstowo do lektury

Ostatnio nagminnie spotykam się we wszelakich lekturach, filmach z motywem zamiany ciało-osobowość. Analizując temat, sięgnęłam pamięcią wstecz i uświadomiłam sobie, że nie jest to aktualnie popularne zjawisko, a wielokrotnie wykorzystywany już zabieg, swojego rodzaju klasyk. Poczynając od zamian ciałami dzięki magii (świetna komedia "Gorąca laska"), przez wtargnięcia w czyjeś ciało (wieeele epizodów "Pamiętników Wampirów"), zamiany w inne stworzenia (animagia w "Harrym Potterze"), aż po podszywanie się za inną osobę (komedia "Ona to on"czy chociażby... "Hanna Montana"). Motyw zamiany ciał/wtargnięcia w czyjeś ciało/podszywania się pod inną osobę, naprawdę otacza nas z każdej strony, a mimo wszystko, nie przejadł mi się. Ścieżek interpretacji takiego zabiegu jest tyle, co pomysłodawców, dzięki czemu w efekcie otrzymujemy różnobarwną gamę zamian. Prosty sposób na zamieszanie w historii czy oś główna linii fabularnej? Nie ważne w jaki sposób motyw jest wykorzystany, ważne przecież by zaskoczyć odbiorce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz