środa, 2 września 2015

Witamy w klasie maturalnej! #1
Źródło:tumblr.com
W połowie wakacji pożegnaliśmy prowadzony od początku cykl Nie lubię poniedziałków. W zamian za tą stratę przychodzę dziś do was z nową serią postów, skierowaną do konkretnej grupy odbiorców, mi bliskich - maturzystów. Cykl Witamy w klasie maturalnej! to zbiór postów poświęconych tematowi "Jak przeżyć trzecią klasę liceum i nie zwariować".

Posty pojawiać się będą nieregularnie, na chwilę obecną planuję podzielić je na dwa bloki: Motywacja i Nauka. Chociaż z pewnością będąc już studentami śmiać się będziemy z matury, gdy na horyzoncie pojawi się wizja zbliżającej sesji, nie można zaprzeczyć iż matura to jeden z najważniejszych egzaminów a także i momentów w życiu. Nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. W nowym cyklu postów chcę podzielić się z wami swoimi sposobami na efektywną naukę, organizację czasu i przestrzeni, w której pracujemy, sposobami na to by zmotywować się i wstać do szkoły a nie załapać kolejną Nkę gdy prześpimy pierwszą lekcję. Nie oczekujcie cudów i objawień - zaserwuje wam zbiór porad i rozwiązań, które dopracowywałam przez lata i które pozwoliły mi nie tylko osiągnąć co roku co najmniej średnią 4.6, ale i nie zatracić się w nauce i znaleźć czas dla przyjaciół, pasji czy odpoczynku - możliwe że wielu z was już je stosuje, świadomie czy też nie. Mam nadzieję, że posty będą również okazją by poznać wasze sztuczki na zgłębianie wiedzy, dlatego zachęcam do komentowania. 5 komentarzy:

 1. Ja maturę zdawałam w 2012r , ale mimo to będę czytać cykl. Sama klasę maturalną wspominam bardzo miło. Powodzenia życzę co zdajesz ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja co prawda jeszcze nie maturzystka (chodzę do technikum chemicznego), ale z chęcią będę czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy cykl się zapowiada :) mimo że maturę mam już dawno za sobą chętnie będę zaglądał :) Powodzenia :)

  Z przyjemnością chciałem poinformować iż nominowałem Cię do Liebster Blog Award
  http://www.comysleo.pl/2015/09/liebster-blog-award-3-i-12.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem tegoroczną maturzystką, ale chętnie zapoznam się z tym cyklem. :) "z pewnością będąc już studentami śmiać się będziemy z matury" - Prawda, niektórzy tak mówią: co tam matura, poczekaj na sesję, co tam jeden pies, spróbuj wychować pięć. ;) Ale dla zainteresowanych są to bardzo ważne sprawy, nawet jeśli kilka(naście) lat później ich znaczenie ulegnie zmianie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha, ja niestety lub stety, jestem tegoroczną maturzystką! Dlatego taki cykl będzie dla mnie niesamowicie przydatny, bo jak na razie wszyscy dużo straszą i demotywują, zamiast powiedzieć coś konkretnego i, przede wszystkim, pomocnego.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń