poniedziałek, 6 lipca 2015

Nie lubię poniedziałków #27

Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. To pierwszy lipcowy poniedziałek! 
Nikogo zapewne nie zdziwi, że rozpoczynamy od siedmiu polecanych linków
1. http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/9501-drinki-inspirowane-piatym-sezonem-gry-o-tron.html - Chętnie wypróbowałabym niektóre podczas letnich imprez!
2. http://literaturomania.blogspot.com/2015/07/duchy-polskich-miast-i-zamkow-niezwyky.html - Rzetelna recenzja, książki, która niezmiernie mnie zainteresowała.
4. http://kwejk.pl/przegladaj/2366873/0/10-powodow-dla-ktorych-nie-chcialbys-zyc-w-sredniowieczu.html - Coś dzisiaj sporo legend, zjaw, duchów, strasznych historii i mrożących krew w żyłach obyczajów.
5. http://www.happyholic.pl/2013/04/zyskaj-wiecej-czasu-dzieki-zasadzie-4-z.html - Różnorakie wskazówki w organizacji własnego czasu ostatnio są przeze mnie bardzo pożądane i poszukiwane - może komuś również się przyda.
6. http://www.happyholic.pl/2013/04/zyskaj-wiecej-czasu-dzieki-zasadzie-4-z.html - Dalej o organizacji, tym razem tej "komputerowej", do której znacznie ciężej jest mi się zabrać. 


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

W tym tygodniu przedstawiam wam dziesięciu pisarzy, z którymi chciałabym wybrać się na kawę. Wśród tego grona znalazły by się takie osobistości jak: 
- Margit Sandemo
- J.K. Rowlling
- Philippa Gregory
- Paweł Musiałowski 
- Dorota Terakowska
- Jane Austen 
- Lucy Maud Montgomery 
- Agatha Christie
- Honoriusz Balzak 
- Eliza Orzeszkowa


Kontekstowo do lektury: 

Ekranizacje książek nie są dla nas niczym niecodziennym czy innowacyjnym, a spory o to czy lepszy jest film czy też książka są na porządku dziennym. Rzecz ma się zupełnie inaczej względem produkowania gier opartych na fabule książek. Oczywiście, najpopularniejszym aktualnie takim tworem jest "Wiedźmin", cieszący się dobrymi opiniami, zdobywa kolejnych fanów serii polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Również fani kryminałów mogą sięgnąć po przygodówki na podstawie kilku powieści Agathy Christie. Czy produkcja gier opartych na fabule powieści to dobra reklama? Może sami gracie w podobne? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz