poniedziałek, 20 lipca 2015

Nie lubię poniedziałków #29

Źródło: tumblr.comNa czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. Wolny od pracy wakacyjny poniedziałek to najlepsze, co mogło mi się teraz przydarzyć. 
Rozpoczynamy od siedmiu polecanych linków
1. http://www.happyholic.pl/2015/06/zaprojektuj-swoj-czas-wolny-7.html - Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czy wasz sposób spędzania wolnego czasu daje wam prawdziwą satysfakcję? Drobne porady by faktycznie tak było.
3. http://www.ewelinamierzwinska.pl/darmowe-program-do-obrobki-zdjec/ - Jeśli macie ochotę nieco poprawić wasze zdjęcia zajrzyjcie na listę programów, które mogą wam w tym pomóc.
4. http://historia.org.pl/2015/07/20/8-mitow-o-annie-boleyn/ - O kobiecie, która od wieków wzbudza kontrowersje
5. http://historia.org.pl/2015/07/20/sylwetki-monarchow-z-dynastii-tudorow/ - Bo Tudorów nigdy za wiele ;) Artykuł polecam osobą, która zamierzają sięgnąć po książki Philippy Gregory, by mieć chociaż ogólny zarys historyczny. 
7. http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/5839/ile-ze-100-ksiazek-ktore-trzeba-przeczytac-juz-znasz - Odpowiada wam bardziej ta lista czy 100 książek BBC?Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

W tym tygodniu przedstawiam wam moich muzycznych idoli, chociaż temat interpretuje na własny sposób - jest to po prostu Top 10 moich ulubionych polskich raperów

1. Hades - "Zmiany" Hadesa to personalnie najważniejszy kawałek,  z którym potrafię się utożsamić. Jednak najbardziej cienię go w HiFi Bandzie w albumie "23:55" oraz w duecie z Ostrym na płycie "Haos" 
2. Diox - Kolejny pan z HiFi Bandy, który dodatkowo zrobił sztos wraz z TDFem na płycie Potwierdzonego Info. "Logika gry" i "Backstage" wciąż goszczą na moich playlistach
3. Tede - Vanillahajs to hit sezonu, reszta to po prostu klasyka. 
4. Małpa - Kawałek "Paznokcie", to zdecydowanie najważniejszy dla mnie utwór tego rapera.
5. Wena - Weny potrafię słuchać na okrągło, jego płyty są nie do zdarcia. 
6. Huczuhucz - Chociaż spora część utworów tego wykonawcy jest bardzo dołująca, hucza nie mogłabym pominąć na tej liście
7. OSTR - Myślę, że odnalezienie Ostrego w tym rankingu nikogo nie zdziwi
8. DonGURALesko- Traki Gurala to zupełna odskocznia od rzeczywistości.
9. Paluch - Paluch odnajduje miejsce na mojej liście dzięki najnowszej działalności - płytach "Niebo", "Lepszego życia diler" i "Made in heaven".
10. Pezet - "Radio Pezet" na stałe zagościło na mojej playliście, jednak nie brakuje na niej także klasyki od Pezeta. 

Kontekstowo do lektury


Znacie to uczucie, gdy jesteście rozerwani pomiędzy radością, że jedna z waszych ulubionych serii będzie mieć swoistego rodzaju kontynuację, a obawą, że owa produkcja zawiedzie wasze oczekiwania? Myślę, że po trailerze "Severus Snape and the Marauders" wielu fanów Harry'ego Pottera odniosło podobne wrażenie. Jak by nie było - na pewno film obejrzę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz