poniedziałek, 13 lipca 2015

Nie lubię poniedziałków #28

Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj.  Podczas lata w pełni może nawet jest nadzieja by przebaczyć poniedziałkom . 


Siedem polecanych linków na ten tydzień: 
1. http://dania-kontra-ania.blogspot.com - Blog na który trafiłam przy okazji planowania wyjścia na kolację rocznicową. Polecam wszystkim smakoszom!
3. http://innpoland.pl/119061,dlaczego-ziemia-jest-okragla-czyli-7-najtrudniejszych-pytan-z-rekrutacji-w-krzemowej-dolinie-jak-na-nie-odpowiedziec - Niedorzeczne pytania podczas rozmów kwalifikacyjnych. Chyba zostanę przy tych standardowych. 
4. https://www.youtube.com/watch?v=to_CKBO6QT4 - Mało wakacyjny temat, ale jakże prawdziwy...

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

W tym tygodniu pierwsza część muzycznych idoli, tym razem będzie mowa o muzyce azjatyckiej! 

1. Big Bang - Koreański zespół muzyczny, a raczej boysband,  wiedzie prym pośród moich azjatyckich idoli. Więcej na ich temat mogliście przeczytać w notce Powrót Big Bang


2. 2NE1 - Żeński odpowiednik zespołu Big Bang, również koreański


3. Wakeshima Kanon - Utalentowana wiolonczelistka i piosenkarka pochodzenia japońskiego. Jej utwory poznałam dzięki anime Vampire Knight


4. One OK Rock - Jedna z moich ulubionych zespołów japońskich, utrzymany w tonacji lekkiego rocku, jak też sugeruje nazwa.


5. Aki Misato - kolejna japońska wokalistka, jednak z o wiele lżejszym repertuarem, delikatnymi balladami i wesołymi pioseneczkami 


6. Shineee - Jeden z gigantów komercyjnej muzyki koreańskiej.


7. Girls Generation - Ponownie żeński odpowiednik koreańskiego boysbandu, silnie utrzymujący swą wysoką pozycję na rynku. 


8. Juniel - koreańska wokalistka racząca nas ślicznymi, lekkimi balladami, o bardzo przyjemnym głosie. 


9. GD & TOP - Dwóch wokalistów z Big Bang tworzy świetny duet! Uwielbiam ich wspólne kawałki.


10. Park Boom - Moja ulubiona wokalistka z 2NE1. Kontekstowo do lektury


Co powiecie na utwory muzyczne i teledyski czerpiące inspiracje z literatury? Było już o wykorzystaniu poezji przy tworzeniu rapu, tym razem nawiązuję do popu w wykonaniu Taylor Swift. Chociaż motyw Romea i Julii wydaje się być bardzo oklepany i wręcz nudny, teledysk jest przyjemny dla oka a tekst chwytliwy. Zdecydowanie bardziej wolę teledyski utrzymane w podobnej koncepcji od tych kipiących nagością i wulgarnością. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz