poniedziałek, 27 lipca 2015

Nie lubię poniedziałków #30

Źródło: tumblr.comNa czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. Ciężko uwierzyć, że to już ostatni poniedziałek tego pierwszego wakacyjnego miesiąca. 


Na początek siedem polecanych linków
1. http://moviepilot.com/quizzes/2015/07/23/which-pretty-little-liar-are-you-3406197?lt_source=external,manual,share_fb,manual,manual,manual&fb_ref=Default - Którą kłamczuchą jesteście? Okazało się, że sama najbardziej pasuję do mojej ulubienicy - Spencer ;)
2. http://kwejk.pl/obrazek/2393229/jak-sie-spakowac-na-wyjazd.html - Polecam wszystkim urlopowiczom, sama też skorzystam!
5. http://www.przylapaninamodzie.pl/street-fashion/zuza-kolodziejczyk-przylapuje-film/ - W galerii krakowskiej można zostać przyłapanym!

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

W tym tygodniu to najciekawsze premiery wakacji

01.07 - Odette i inne historie miłosne - Eric-Emmanuel Schmitt
15.07 - Kobiety Maorysów - Sarah Lark
15.07 - Pogromca lwów - Camilla Lackberg
15.07 - Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie - Albert Espinosa
15.07 - Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu - Tilar J. Mazzeo
29.07 - Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny - Jung Chang
29.07 - Madame Picasso - Anne Girard
06.08 - Byłam służącą w arabskich pałacach - Laila Shukri
12.08 - Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym) - Lee Crutchley
12.08 - Reputacja - Andrzej Pilipiuk


Kontekstowo do lektury


Ile razy daliście się nabrać świetnym zwiastunom zapowiadającym genialne filmy? Nie jednokrotnie, wszystkie dobre sceny możemy zobaczyć już w trailerze, a film nie ofiaruje nic ponad to. Najgorsze jednak wydają mi się zwodzące zwiastuny, co do gatunku wyświetlanego na ekranie. Dobrym tego przykładem może być zwiastun filmu "Pod mocnym aniołem". Pierwsze skojarzenie po wyświetleniu zwiastunu? Kolejna polska komedia o polakach-pijaczkach. Nie zapowiadało się na zupełną miazgę psychiczną jaką zafundował mi film. Gdyby zwiastun choć w małej mierze oddawał natłok emocji i dramatu przeszywającego film, nigdy nie zdecydowałabym się na tak ciężką tematykę podczas sobotniego rodzinnego seansu kinowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz