poniedziałek, 9 maja 2016

Szlakiem cieszyńskich magnolii. Kawiarnia literacka Kornel i Przyjaciele


W dniu publikacji tego postu przecudowne drzewka magnolii niestety już przekwitają. Mnie samej ledwo co udało się nie przeoczyć pięknego okresu rozkwitu w natłoku maturalnych przygotowań. Jeśli jeszcze nie macie tego czasu zanotowanego w kalendarzu, koniecznie to zróbcie! Magnolie kwitną zazwyczaj w kwietniu. A najlepiej wtedy zarezerwujcie sobie czas na wypad do Cieszyna - miasta, które uwiedzie was swym urokiem w tym wiosennym czasie, w tym szlakiem najpiękniejszych cieszyńskich magnolii. 


W tym celu warto śledzić fanpage Cafe Muzeum, które co roku powiadamia nas o rozkwicie najdorodniejszych miejscowych magnolii a także organizuje spacer ich szlakiem. Oczywiście, możecie po prostu pobrać trasę szlaku z ich strony i przemierzyć ją na własną rękę, jak i zrobiliśmy my. A tak urokliwy spacer zakończyliśmy w nowo otwartej kawiarni literackiej Kornel i Przyjaciele. Jako osoba miejscowa, nie mogę się nadziwić jak ogromną przemianę przeszło to miejsce. Z nie za ciekawego baru o dość wątpliwej reputacji zostało stworzone miejsce pełne klasy, smaku i uroku. To właśnie dzięki takim miejscom przypominam sobie, że Cieszyn to nie tylko miejsce mojej edukacji czy miejsce, do którego trzeba jechać, by załatwić coś w banku lub urzędzie, ale także... miasteczko, które skradło mi serce.

PS. Może by tak połączyć podziwianie magnolii ze świetną imprezą międzynarodową organizowaną co roku w polskim i czeskim Cieszynie, czyli z Kinem na Granicy? Kto się skusi w 2017?Na sobie: kurtka - Tally Weijl, bluzka - second hand, spódniczka - New Yorker, buty - Stradivarius, torebka - Butik

Kawiarnia Kornel i Przyjaciele, Cieszyn ul. Sejmowa 1 
Tu już nie cieszyńska, a moja domowa magnolia. 

1 komentarz: