sobota, 1 października 2016

18 rzeczy do zrobienia tej jesieni.

Z czym kojarzy wam się jesień? Z początkiem szkoły? Sezonem przeziębień? Deszczowymi wieczorami? Kulinarnymi przetworami? Dla mnie jesień to przede wszystkim zmiany, zmiany i zmiany. Pośród pochłaniającej, wariującej rzeczywistości, pełnej wspomnianych zmian, szkoda przeoczyć tą bursztynowo-złocistą porę roku. Z tej okazji stworzyłam listę kilkunastu jesiennych must have'ów. Dorzućcie do niej swoje!

Dzisiejszy post wzbogacony jest o zdjęcia z wyprawy do Wisły, gdzie pośród parkowych uliczek odnaleźliśmy mnóstwo budek dla... książek. Letnia czytelnia Wisły to z pewnością świetne urozmaicenie jesiennego spaceru. Który bowiem ciekawski mol książkowy przejdzie obojętnie pośród uroczych budek skrywających zupełnie niespodziewane książkowe okazy i inne drobiazgi? Czy też nie skusi się na krótką lekturę miejskich legend o stworach przedstawionych na drewnianych rzeźbach pośród parku? Jeśli będziecie kiedyś w Wiśle, koniecznie przekonajcie się sami!
1. Przeprowadzić turniej zbierania kasztanów z przyjaciółmi/drugą połową.

2. Wyciąć halloweenową dynię.

3. Z miąższu wyżej wspomnianej dyni przyrządzić jakieś danie/stworzyć maseczkę/ect.

4. Przygotować choć jedną jesienną dekorację (oprócz dyni!). 

5. Spędzić wieczór z kubkiem dobrej herbaty, książką i kocem.

6. Wybrać się na deszczowy spacer (oczywiście, odpowiednio ubranym).

7. Obejrzeć czarno-biały film.

8. 1 listopada wieczorem popodziwiać morza światełek migoczących na cmentarzach. Zamyślić się przy tym chwilę.
 
 

9. Choć kilka razy przygotować samemu sok na wzmocnienie odporności.

10. Puścić latawiec przy okazji wietrznej pogody.

11. Skomponować jesienną playlistę.

12. Znaleźć typowo jesienny event w okolicy i wziąć w nim udział. Impreza halloweenowa? Inscenizacja obrzędu Dziadów? Festiwal muzyczny organizowany w twoim mieście co roku jesienią? Kto szuka, z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

13. Przeprowadzić jesienne porządki - zamienić garderobę z letniej na jesienną, przejrzeć domową apteczkę i zaopatrzyć ją na wypadek sezonu przeziębień, uporządkować ogród i tak dalej. 

14. Zrobić listę prezentów gwiazdkowych dla bliskich - nie zostawiać tego na ostatnią chwilę! 

15. Odkryć dotychczas nieznane Ci miejsce w Twojej okolicy - trasę spacerową, kawiarnię, galerię obrazów czy salon spa. 

16. Odnaleźć coś dla siebie pośród jesiennej ramówki seriali. Ja w tym roku planuję zabrać się za dwa nowe: The Egxorcist i The Crown, zacząć dotychczas nieoglądanie: Lucifer i Narcos oraz kontynuować śledzenie kolejnych sezonów innych seriali, rozpoczętych wcześniej. O moich ulubionych serialach i serialowych przemyśleniach możecie więcej przeczytać tutaj.

17. Wybrać się na jesienną wycieczkę, niekoniecznie daleko.

18. Przygotować na zimę nie tylko swoją duszę ale i ciało - zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, znaleźć dobry krem na zimę czy rozpieścić nieco zmysły aromatyczną kąpielą w domowym zaciszu. Na sobie: Spódnica - H&M, Kurtka - H&M - Bluzka - Secondhand, Torebka - Sinsay, Buty- Nieznany sklep

2 komentarze:

  1. Ciekawe plany :) Powodzenia w ich realizacji ;))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i zapraszam do podzielenia się swoimi ;)

      Usuń