wtorek, 9 grudnia 2014

LITERATURA. Ostatni stosik w tym roku.

Jako że ostatni stos prezentowany był w połowie września, przyszedł najwyższy czas pochwalić się co też nowego udało mi się zdobyć do mojej biblioteczki. Tym razem prezentuję niewielki stosik z choinką w tle, jako że jest to ostatni w tym roku. 

Po prawej stronie widnieją książki, które czytać będę dla własnej przyjemności. Po lewej zaś niekoniecznie. Mimo to z nowości ze zdjęcia zadowolona jestem niezmiernie (z choinki też!). 

Cieszy mnie fakt, że w przeciwieństwie do lewej strony, którą w całości sobie zafundowałam, z książek po prawej sama kupiłam tylko dwie! 


Zaczynając od góry:
Pierwsze cztery książki przywiozłam z Targów Książki w Katowicach. Więcej tutaj. "Wspomnienia w kolorze sepii" to prezent od Śląskich Blogerów Książkowych i Granice.pl. Powieści Dana Browna otrzymałam od Agnieszki przy okazji wymiany książkowej. "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" zakupiłam za zawrotną kwotę 10 złotych na stoisku antykwariatu. Jest to już moja trzecia książka Lisy See. "Miasto kości" to w tym stosiku jedyna książka, którą kupiłam w zwyczajnej księgarni za cenę okładkową. Następne trzy książki to prezenty od mojego lubego, kolejne dwie części serii "Dary Anioła", a także poradnik dotyczący zielarstwa i ziołolecznictwa. Pozycja bardzo przeze mnie pożądana, idealna do przeczytania w trakcie zimy i rozpoczęcia zielarskich łowów i czarów na wiosnę. 

Oprócz tego zaopatrzyłam się w repetytorium do języka polskiego (rozszerzenie). Dość spora cena jest warta prezentowanej jakości, świetne źródło wiedzy, szybka możliwość utrwalenia poznanych zagadnień i krótkich powtórek. Szkoda jedynie, że tylko ogwiazdkowane lektury zostały umieszczona i opisane w repetytorium. Dlatego też sprawiłam sobie "Literaturę w pigułce". Za cenę 5 zł dostałam świetną, podręczną ściągę, praktycznie słowo w słowo to co w liceum jest potrzebne na rozszerzonym języku polskim jeśli chodzi o lektury. Dodatkowo żeby umilić nieco to zdjęcie i żeby nie było aż tak edukacyjnie, prezentuję również mój nowy kalendarz na 2015 rok, zakupiony w empiku. Z jednej strony nie chcę by jeszcze minęły święta, a z drugiej zaś nie mogę się doczekać tworzenia notatek w moim różowym kalendarzu! 

4 komentarze:

 1. "Wspomnienia w kolorze sepii" bardzo mi się podobały, pozostałych nie czytałam. Super stosik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej z książek, ale mam w planach Browna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję zakup Darów anioła w tej wersji okładkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najchętniej przeczytałabym ,,Wspomnienia w kolorze sepii" :)

  OdpowiedzUsuń