poniedziałek, 12 stycznia 2015

Nie lubię poniedziałków #2

Źródło: tumblr.com 
Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. Zapraszam was również do pierwszego postu z cyklu. Dzisiejszy dzień zasługuje na miano "Poniedziałku Okrutnego" jako że skazuje mnie na powrót do brutalnej rzeczywistości...

Na początek obiecane 7 linków, którym według mnie warto poświęcić troszkę uwagi:
1. http://viralka.pl/chlopcy-zostali-poproszeni-o-uderzenie-dziewczyny-ich-reakcja-daje-nadzieje/ - Słodkie i wzruszające (nie, to nie są kotki!). Warto poświęcić kilka minut by zobaczyć to video.
2. http://www.sprachcaffe.com/polski/poradnik/jak-nauczyc-sie-jezyka-obcego.htm - Internetowy poradnik do nauki języków obcych, tworzony przez ludzi, którzy wiedzą co robią. Sama dopiero zaczęłam lekturę ale już na chwilę obecną serdecznie polecam
3. https://www.youtube.com/watch?v=it6F8CYwCtQ - Abstrachuje dalej w formie. Aż natchnęło mnie do seansu "Love actually" po tym video.
4. https://www.facebook.com/pages/Wyznania-azjatoholiczki/1517646891824455?fref=ts - Facebookowy fanpage, na który niedawno trafiłam. Skierowany do fanów Japonii i osób lubiących orientalne ciekawostki. Przede wszystkim cenię go za brak zaśmiecania tablicy ładnymi grafikami, a uczynienie z nich tylko dodateku do interesujących tekstów.
5. http://pl.what-character-are-you.com/d/pl/363/index/1943.html?utm_source=Facebook&utm_medium=desktop&utm_campaign=trafficcheck - Kochacie zwierzęta? Jakie zwierze nosicie w sercu? Sama okazałam się lwem, chociaż bardziej czuję się Ślizgonem niż Gryfonem ;)
6. http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/5023/slowa-ktore-przydalyby-sie-molom-ksiazkowym - Świetny, luźny artykuł na Lubimy Czytać. Dodalibyście coś od siebie?
7. http://www.filmweb.pl/news/Nowa+aktorka+w+roli+Cersei+z+"Gry+o+tron"-109107 - Na koniec artykuł, który przyprawił o zawał serca jakąś połowę fanów serialu "Gra o Tron"


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

W ramach akcji kreatywy przedstawiam wam dziś mój ranking Top 10:  Ulubione cytaty z literatury


Kontekstowo do lekturyPrzy okazji opinii książki Lisy Jane Smith "Mrok. Powrót o zmierzchu. Uwięzieni" wspominałam o inspiracji autorki japońskimi wierzeniami. Nie chcę zdradzać zarysu fabuły, więc na zasadzie luźnego skojarzenia postanowiłam przybliżyć wam nieco japońskie legendy miejskie. Swojego czasu na słuchałam się ich naprawdę sporo na kilkugodzinnych nocny panelach podczas konwentów. Czym owe opowieści są? Są to opowiadane i przekazywane strasznie historie, pośród których wyróżniamy motywy klątw, paranormalnych zjawisk i nadnaturalnych istot. Wiele z opowieści uiszczonych jest w czasach współczesnych. Najpopularniejszą legendą wydaje się być historia o kobiecie z rozciętymi ustami ( możecie znaleźć tutaj), a także Hanako z toalety (tutaj), chociaż nie są to najbardziej skomplikowane i wyszukane opowieści.

Dla zainteresowanych podaję kilka linków gdzie udało mi się znaleźć japońskie legendy miejskie:

1 komentarz:

  1. Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojego fp!

    Pozdrawiam
    Wyznania azjatoholiczki. <3

    OdpowiedzUsuń