poniedziałek, 2 marca 2015

Nie lubię poniedziałków #9

Źródło: tumblr,com

Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. Jako, że równowaga musi zostać wszędzie zachowana, po ostatnim, zaskakująco przyjemnym poniedziałku, nadchodzi pora na prawdziwie okropny pierwszy dzień nowego tygodnia. 


Rozpoczynamy jak zawsze od siedmiu polecanych linków:

1. http://www.kreatywa.net/2015/02/korzysci-plynace-z-bycia-brzydula.html - Uwielbiam czytać teksty na kreatywa.net, a ten spodobał mi się wyjątkowo!
2. http://madie.randan.pl - Moje odkrycie zeszłego tygodnia. Uwielbia blogi beauty, nawet nie liczę, który to w kolejności już obserwowany.
3. http://joemonster.org/art/31312/27_powodow_przez_ktore_nigdy_nie_powinienes_odwiedzic_Polski - "Cudze chwalicie, swego nie znacie". 
4. http://joemonster.org/art/31292/7_dobrych_sposobow_na_poprawe_komfortu_Twojej_pracy_w_domu - Myślę, że większość porad przyda się nie tylko pracującym w domu, ale też tym, którzy poświęcają wiele czasu na naukę. 
5. http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/publicystyka/5219/przeczytam-jak-trafie-do-wiezienia - Myślę, że większość czytających ma wciąż ten sam problem. 
6. http://historia.org.pl/2015/02/24/perypetie-arki-noego/ - Temat dla mnie na czasie, jako że wkrótce planuję sięgnąć po film "Noe: wybrany przez Boga".
7. http://napoleonica.historia.org.pl/2015/02/28/piekno-i-medycyna/ - Najlepszy artykuł na jaki trafiłam dzięki historia.org.pl ubiegłego tygodnia! Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.


W tym tygodniu przedstawiane Top 1o to Dziesięć kreatywowych pytań i odpowiedzi!

1) Którego bohatera literackiego chciał(a)byś mieć teraz obok siebie?
Szkoda, że nie mogę wybrać kogoś kogo znam rzeczywiście, żeby mieć go obok siebie, zamiast fikcyjnej postaci. Jeśli jednak miałabym już taką możliwość, chętnie spędziłabym czas w towarzystwie kogoś, z kim mogłabym się dobrze bawić. Hmm, może Damon Salvatore?
2) W świecie której książki chciał(a)byś się teraz znaleźć?
Zawsze, ale to zawsze, wybiorę świat z cyklu Harry'ego Pottera, oczywiście jako czarownica. W sumie, to Hogwart miałabym już ukończony...
3) Z którym bohaterem literackim zamienił(a)byś się dziś miejscami?
Myślę, że chętnie zamieniłabym się z Anią Shirley, zawsze drogą memu sercu.
4) Gdyby porwało Cię Ufo, którą książkę zabrał(a)byś ze sobą na inną planetę?
Porwanie przez ufo byłoby świetną okazją do przeczytania książki, którą zawsze odkładam na później - "Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna.
5) Gdyby nakręcono film o Twoim życiu, kogo widział(a)byś w obsadzie aktorskiej?
Jeśli miałby powstać film na mój temat, przypuszczam że byłaby to głupkowata komedia, gdzie chciałabym aby główną rolą zagrała Lily Colins, ale moich dwóch najlepszych przyjaciół pakujących nas w tarapaty, nie potrafię sobie wyobrazić na ekranie w innej niż ich własnej skórze ;)

Źródło: tumblr,com
6) W którym serialu chciał(a)byś zagrać?
A w którym bym nie chciała?! Chciałabym zagrać drapieżną wampirzycę w "The Vampire Diaries", a najlepiej w "The Originals", pławiącą się w luksusach nastolatkę w "Gossip Girl" czy też jedną z przyjaciółek stawiających czoła A w "Pretty Little Liars".
7) Na czyim koncercie chciał(a)byś się pojawić (najlepiej na scenie ;))?
Na pojawieniu się na scenie niekoniecznie mi zależy, ale chętnie wybrałabym się na koncert Hadesa, Ostrego, Palucha czy powtórnie Tedego i Dioxa, ale przede wszystkim - Wiz Khalifa i Iggy Azalea.
8) Który malarz powinien namalować Twój portret?
Bardziej od własnego portretu wolałabym po prostu znaleźć się na jednym z obrazów Jeana-Honoré Fragonarda.
9) Którą postać z show-biznesu zaprosił(a)byś na sobotniego grilla?
Nie wiem czy youtube to show-biznes ale grill byłby zapewne udany w towarzystwie Rafała, Czarka i Masnego z AbstrachujeTV.
10) Jakie jest Twoje najmilsze wspomnienie związane z książkami?
Chyba to będzie chwile spędzona na czytaniu książki na spokojnej plaży - chwila błogiego relaksu, którego bardzo mi potrzeba.


Kontekstowo do lektury

 


Po książki Philippy Greogory sięgnęłam na skutek serialu "Dynasta Tudorów". Uwielbiam dzieje Henryka VIII i jego sześciu żon, których losy naprawdę namieszały w historii Anglii. "Wieczną księżniczkę", a także "Kochanice króla", możemy odnieść do dwóch pierwszych sezonów serialu. To właśnie dzięki Katarzynie i Annie serialowa historia toczy się szybko. Mimo, że w książkach narratorkami są kobiety, król Anglii nie wydaje się być równie niewpływowy co w serialu. Kolejne kochanki sterują Henrykiem VIII, czyniąc z niego postać niezwykle nudną. Przyczyną do obejrzenia sezonów 3-4 może być jedynie sylwetka księcia Suffolk. Powierzchowne przedstawienie kolejnych żon Henryka na chwilę obecną nieco wstrzymało mój zapał do pozostałych książek z cyklu tudorskiego. Prawdziwym atutem serialu jest obłędna sceneria, a także pięknie kostiumy. Podczas lektury jesteśmy zdani na naszą własną wyobraźnie. 

3 komentarze:

  1. Komfortowa praca w domu - planowanie itp, zawsze chcę to zrobić, ale nigdy mi nie wychodzi :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpis Klaudyny czytałam już wcześniej, znakomity!
    A co do filmu "Noe" - robiony jest na podstawie komiksu, który mi się wybitnie nie podobał, daj znać, jak z filmem.

    OdpowiedzUsuń