piątek, 1 maja 2015

LITERATURA. Stos wiosenny

To dopiero pierwszy stosik w 2015 roku. Trochę się tego nazbierało! Muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolone bowiem większość książek została zakupiona po bardzo okazyjnych cenach lub też przybyły do mnie w ramach prezentu. Nie przedłużając:
Tak, za książkami widać stojak na ubrania. Mała innowacja w moim pokoju a jak cieszy! Od dołu:
1. "Uwięziona królowa" - Philippa Gregory - prezent od mojego chłopaka w ramach mojego zainteresowania Marią Stuart dzięki serialowi "Reign"
2. "Więzień nieba" - Carlos Ruiz Zafón - kolejny prezent od lubego, który przypłacił solidnym opieprzem z mojej strony, gdyż po książkę wybrał się będąc chorym z okazji Światowego Dnia Książki
3, 4 i 5. - "Sekretne życie Józefiny" - Carolly Erickson, "Niewyjaśnione zagadki historii Polski" - Romuald Romański, "Królewskie skandale" - Miachael Farquhar - książki zakupione przy okazji wyprzedaży na blogu Kącik z książką. Za wszystkie trzy wraz z przesyłką zapłaciłam 35 złotych.
6 i 7. - "Charlie Stella" - Johny Porno, "Pięćdziesiąt twarzy Greya"- E.L.James - prezenty książkowe, które bardzo mnie zaskoczyły, gdyż przybyły do mnie od zupełnie nieczytających kolegów.

Od dołu:
8 i 9. "W Japonii czyli w domu" - Rebecca Otowa, "Blondynka na językach: Włoski" - Beata Pawlikowska - obie książki z Biedronkii za 10 złotych. Pierwszą sprawiła mi mamusia a drugą chłopak.
10, 11 i 12. - "Zbrodnia i kara" - F. Dostojewski, "Chłopi" - W. St. Reymont, "Ojciec Goriot" - H. de Balzac - troszkę lektur z wydawnictwa Greg. Zapłaciłam za nie kolejno ok. 14,13 i 6 zł.
13. "Ludzie bezdomni" - S. Żeromski - kolejna lektura, podarowana mi przez mojego lubego z jego domowej kolekcji.
14. "ABC porządków domowych" - Zofia Dzięgielewska - znaleziona gdzieś w odmętach domowej biblioteczki (strychu?)
15, 16 i 17 - "Pierwszy taniec" - Bente Pedersen, poezje Leopolda Staffa i Kazimierza Przerwy-Tetmajera -  kupione na allegro za łącznie 18 złotych
18. Notesik na blogowe sprawy, w którym się zakochałam <3 Prezent świąteczny od mojej mami.

3 komentarze:

 1. Chętnie przeczytalabym "Uwiezioną Królową". Czekam na recenzję :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tylko Greya, ale dla mnie to niestety chłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam tylko "więźnia labiryntu" - całkiem przyjemna książka.

  OdpowiedzUsuń