poniedziałek, 25 maja 2015

Nie lubię poniedziałków #21

Źródło: tumblr.com


Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj.  Jako że każdy dzień przybliża mnie do upragnionych wakacji, nawet poniedziałek nie jest taki zły. 

Rozpoczynamy siedmioma polecanymi linkami
1. http://magazyn-haru.pl/top-10-dramy-sezon-wiosna-2015/ - Coś dla miłośników azjatyckiego kina: Top 10 dram z sezonu wiosna 2015.
2. http://foch.pl/foch/1,137842,17951773,10_rzeczy__ktore_robisz__gdy__wreszcie__zostajesz.html - Ile rzeczy pokrywa się z waszymi przyzwyczajeniami?
3. http://styledigger.com/2015/05/dziewczyny-ktorym-nigdy-nie-brudza-sie-buty.html#more-7897 - Co to za polecana siódemka bez tekstu z jednego z moich ulubionych blogów ;) Tym razem tajne kobiece triki.
4. http://historia.org.pl/2015/05/16/noc-walpurgii/ - Trochę o ciekawym, a mało znanym święcie.
5. http://natemat.pl/143389,sztuka-warzenia-piwa - Wywiad z przedstawicielem intrygującego zawodu. To może by tak po Żywcu? ;)
6. http://joemonster.org/art/32282/Gdyby_Picasso_malowal_superbohaterow - Tak wyglądałaby współczesna twórczość Picassa.
7. http://joemonster.org/art/32269/10_najladniejszych_banknotow_swiata - Umieścilibyście wśród tego rankingu polskie banknoty? Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Tym razem to wymarzone prezenty książkowe. 


1. Regał a najlepiej kilkanaście w przepięknie zaaranżowanym gabinecie.

2. Czytnik e-booków.

3. Wszelkiego rodzaju zakładki: najlepiej przywiezione z podróży czy ręcznie robione.

4. Wygodny fotel z ciepłym kocykiem ustawiony przy kominku + podnóżek, czyli świetne miejsce na czytanie.

5. Śliczna lampa z abażurem, dająca dobre światło.

6. Torba z książkowym cytatem.

7. Kubek z książkowym cytatem

8. Bon na zakupy w księgarni.

9. Gramofon + jazzowe płyty winylowe do słuchania muzyki podczas lektury

10. Magazyny na temat literatury. 


Kontekstowo do lekturyPrzy ostatnim Top 10 wspominałam o moich ulubionych teledyskach. Teraz przedstawiam wam teledysk, który konkretnie kojarzy mi się z daną książką. Kobieta występująca w klipie do piosenki "I'm not the only one" Sama Smitha to współczesne odzwierciedlenie Katarzyny Aragońskiej, szczególnie jej kreacji z "Wiecznej Księżniczki" Phlippy Gregory. Elegancka i silna kobieta, trwająca przy boku swego niewiernego męża, pozwalająca sobie na jedyne chwile słabości w samotności. Przyrównanie historii królowej Anglii sprzed prawie 500 lat i losów dzisiejszej kobiety ukazuje uniwersalny, znajdujący odzwierciedlenie w każdej epoce. Determinacja czy rozpacz, wierność czy zdrada, ludzkie losy chociaż w innych okolicznościach, zawsze będą się powtarzać. 

2 komentarze:

  1. Ojej, piękne są te banknoty! Niby nic, ot pieniądz, a jednak można go pięknie zaprojektować :)

    Podpisuję się pod Twoim rankingiem - zwłaszcza punkt 1 aktualnie bardzo mi się marzy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rozmarzyłam się przy prezentach *.*

    OdpowiedzUsuń