poniedziałek, 8 czerwca 2015

Nie lubię poniedziałków #23

Źródło: tumblr,comNa czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutaj. Jeszcze tylko trzy poniedziałki i wakacje!
Na początek siedem polecanych linków:
1. http://venilakostis.com/jedzenie-w-latach-90/ - Trochę smakowych wspomnień z mojego dzieciństwa.
2. http://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/2015/06/zmyslenia-18-troche-o-relekturze.html - A jak u was jest z relekturą? Chyba sama pokuszę się o podobny post!
3. http://www.kreatywa.net/2015/06/diy-dziennik-wieloletni-5-year-journal.html - Ja z pewnością stworzę! Może zrobię też wersję dla mojego lubego by za pięć lat wspólnie śmiać się z naszych odpowiedzi? ;)
4. http://styledigger.com/2015/06/jakie-sa-wasze-wstydliwe-przyjemnosci.html - Kolejna inspiracja, prawdopodobnie i sama stworzę podobnego posta!
5. http://styledigger.com/2015/06/10-lekcji-ktore-wynioslam-z-prowadzenia-wlasnego-biznesu.html - Jeszcze jeden link do The Style Digger. Bardzo obszernie wykorzystany temat i chociaż nie planuję zakładać własnej firmy, lekcje możemy przecież odnieść do naszego codziennego życia.
6. http://azjatyckicukier.blogspot.com/2015/06/dlaczego-powinnas-sie-malowac-i-adnie.html - O tym jak nasz wygląd wpływa na nasze samopoczucie.
7. http://historia.org.pl/2015/06/05/zdrady-spiski-i-pojedynki-czyli-za-co-kochamy-gre-o-tron-18/ - Co ta "Gra o tron" ma w sobie?!Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.


Tym razem to: Top10 najlepszych książek dla dzieci!
Źródło: tumblr.com


1. Seria "Leśny Ludek"
2. Seria "Magiczny domek na drzewie" - Mary Osborne
3. "Seria niefortunnych zdarzeń" - L.Snicket
4. Seria "Strrraszna historia"
5. Cykl o Ani z Zielonego Wzgórza
6. Seria "To ja Lucy"
7. Seria o Harrym Potterze
8. "Opowieści z Narnii"
9. Seria "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".
10. "Przypadki Robinsona Crusoe"

Kontekstowo do lektury


W tym tygodniu pozostajemy w klimacie polskiego rapu. Zamieniamy jednak młodopolską poezję na dobrze znaną nam bajkę z dzieciństwa, a osobiście moją ulubioną - "Piękną i bestię". Kali w swoim tracku ukazuje alternatywną wersję baśniowej historii, rozgrywającą się we współczesnym nam świecie. Przesłanie jednak wciąż pozostaje jednakowe: nie oceniajmy przysłowiowej książki po okładce, bowiem "bestia" może okazać się istotą z piękną duszą.

Źródło: tumblr.com


2 komentarze:

  1. A gdzie Kubuś Puchatek w Top10? :(
    No nic, to moja ulubiona książka z dzieciństwa chyba :D
    Świetne linki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kliknęłam na ten wieloletni dziennik, ale chyba jednak wolę zeszytową wersję :)

    OdpowiedzUsuń