poniedziałek, 29 czerwca 2015

Nie lubię poniedziałków #26

Źródło: tumblr.com
Na czym polega akcja Nie lubię poniedziałków możecie przeczytać tutajPierwszy wakacyjny post z serii Nie lubię poniedziałków przybywa do was prosto z Kielc! 


Polecana siódemka na ten tydzień: 
2. http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/9359-polski-zwiastun-ekranizacji-dziela-szekspira.html - Co powiecie na taką adaptację dzieła angielskiego dramatopisarza? 
3. http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-czym-grozi-nieczytanie,nId,1837692 - Po raz kolejny o czytaniu... czy też nieczytaniu. 
4. http://kwejk.pl/przegladaj/2365147/0/zabojcze-trendy.html - Nieco brutalniejsza odmiana powiedzenia "chcesz być piękną, musisz cierpieć".
6. http://westeros.pl/george-r-r-martin-zapowiada-usmiercenie-kolejnego-bohatera/ - To dla mnie żadne zaskoczenie, panie Martin.

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Troszkę zmodyfikowałam temat Najlepsze wakacyjne lektury i przedstawiam wam moje top 10 lektur do przeczytania w wakacje 2015. 

1. Więzień nieba - C.R. Zafón.
2. Krew elfów - A.Sapkowski
3. Kod Leonarda da Vinci - Dan Brown
4. Kryminał Agaty Christie 
5. Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo
6. Marzenia Joy/Kwiat śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See
7. Książka Jane Austen
8. Książka Philippy Gregory
9. Książka Nicholasa Sparksa
10. Portier nosi garnitur od Gabbany - Lauren WeisbergerKontekstowo do lektury

Lubicie książki składające się z kilku/kilkunastu opowiadań różnych autorów? Sama przebrnęłam przez zaledwie kilka takich tomów, a naprawdę spodobał mi się tylko jeden - "Opowieści ze świata Czarownic". Oprócz tego styczność miałam także ze zbiorami opowiadań z gatunku paranormal romance, a teraz przymierzam się do czegoś podobnego, składającego się na zbiór krótkich opowiadań-kryminałów. Chociaż w literaturze rzadko sięgam po wspólne działa kilku autorów, uwielbiam muzykę tworzoną wspólnie przez liczne grono wykonawców - i to z każdego gatunku! Od zapomnianego popu do najnowszego hip-hopu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz